Що відвідати у Херсоні

 

За даними управління культури обласної державної адміністрації у переліку пам’яток історії та архітектури Херсонської області у місті Херсоні занесено близько 170 об’єктів спадщини. Найвідомішими та водночас одними з перших архітектурних пам’яток у сучасній історії Херсона є Очаківська та Московська брами, Катерининський собор, арсенал — залишки Херсонської фортеці, видатного зразку військово-інженерного мистецтва, збудованої у кінці ХVIIІ століття. На жаль, до нашого часу збереглася дуже мала частина усіх колишніх фортифікаційних споруд.

Серед скульптурних надбань Херсонщини у місті можна побачити величний монумент Слави у однойменному парку, скульптуру «Золоту пектораль» поблизу Центрального ринку, твори І. Г. Білокура, пам’ятник князю Потьомкіну Таврійському (засновнику міста), скульптура Божої Матері «Покрова», пам’ятник Джону Говарду тощо.

Своєрідними символами Херсона як «міста корабелів», значного південноукраїнського міста-порту є пам’ятник першим кораблебудівникам, увінчаний фрегатом, та одна з гармат найпершого створеного тут корабля. Місто сповнене певного архітектурного шарму так званого «південного класицизму», оскільки радянська конструктивна забудова практично не торкнулася центральних вулиць міста. У той же час, найдавніші будинки, що не знаходяться у приватній власності виглядають занедбаними та потребують ремонту.

https://www.rbc.ua/rus/news/gazprom-podozrevaet-podmenu-sudi-vremya-spora-1527526666.html

https://geniusmarketing.me/lab/10-prostyx-xakov-wordpress-kotorye-garantirovanno-sokratyat-vremya-raboty-s-postom-do-30/

Поширити