Про Херсон

Херсон – великий адміністративний центр на півдні України, « місто корабелів» , був заснований за указом Імператриці атерини ІІ в 1778 р. Намісником міста став Ясновельможний князь Григорій Потьомкін. Розмах і швидкість розвитку міста в перші роки після заснування були просто дивовижними. Так, за один рік було зведено Херсонську фортецю і Адміралтейство.

Але, якщо від Херсонскої фортеці залишилися будівлі, що несуть у собі таємницю століть (Південні і Північні ворота, пороховий погріб, колодязь, Катериненський собор), то Адміралтейство, яке було колискою Чорноморського флоту незаслужено забуте. Адже на суднобудівній верфі, яка проіснувала понад півстоліття, всього лише через рік після заснування міста було закладено перший гарматний корабель.

Єдиним орієнтиром для жителів міста, а також приїжджаючих на відпочинок в Херсон або просто з ознайомчою метою є монумент у вигляді парусника на високому постаменті. Цей монумент є найбільш впізнаваним символом Херсона і називається Фрегат. Встановлений він ще в 1972 р. на честь перших кораблів Чорноморського флоту: 50 -гарматного фрегата “Георгій Побідоносець і 66 -гарматного лінкора “Слава Єкатерини”.

Також незаслужено забуто будівлю кращого готелю Херсона під назвою «Європейський». У 19 сторіччі це був другий за величиною і красою готель після Санкт -Петербурзького готелю. На сьогодні він зберіг своє функціональне призначення – в ньому в сьогодні знаходиться один з готелів Херсона «1 Травня». На жаль, незважаючи на те, що ціни в готелі «1 Травня» більш, ніж лояльні, бажаючих зупинитися в ній все менше. Тому шикарна будівля в стилі романтичного модерну, яка оживляє одну з центральних вулиць міста, занепадає. Однак, останні тенденції у розвитку Херсона, пов’язані з ростом його інвестиційної привабливості, і, відповідно, попитом на розміщення в готелях Херсона дозволять відновити цьому готелю, як і багатьом пам’яткам архітектури міста, колишню популярність.

Поширити